sport rower
|

XVIII Wyścig Kolarski „MOCNI W WIERZE NA ROWERZE”

Wyścig kolarski MOCNI W WIERZE NA ROWERZE pod patronatem Burmistrza Świeca uzyskał miano pełnoletniego – ponieważ w tym roku został zorganizowany po raz osiemnasty.

Start i Meta tak samo jak w roku ubiegłym zlokalizowane zostały przy OSP Sulnówko. Zadaniem zawodników było przejechanie w linii prostej 3 km, wykonanie nawrotu w Kozłowie oraz powrót na Metę. Brzmi łatwo jednak wszyscy w drodze powrotnej musieli zmierzyć się z bardzo długim i stromym podjazdem. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom udało się pokonać całą trasę. 

Tradycyjnie po przejechaniu linii mety uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i wodę, a dzięki uprzejmości anonimowego sponsora wszyscy łącznie z kibicami mogli zjeść ciepłą grochówkę. 

Po dotarciu wszystkich na metę odbyło się uroczyste wręczenie Pucharów i Nagród dla trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w każdej kategorii.

Poza regulaminowymi kategoriami została stworzona jedna dodatkowa – OPEN MTB, która wyłoniła trzech zawodników z najlepszymi czasami, jadących na rowerach MTB. 

Nagrody wręczali zastępca Burmistrza oraz Przewodniczący Rady Miejskiej. 

Po ceremonii wręczenia nagród odbyło się losowanie 14 nagród rzeczowych oraz nagrody głównej, którą tradycyjnie był CZEK w wysokości 300 zł. 

Dziękujemy funkcjonariuszom Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej „Ratownik”, Ochotniczej Straży Pożarnej z Sulnówka i wszystkim, którzy pilnowali porządku i czuwali nad Naszym bezpieczeństwem podczas imprezy. 

Dziękujemy również Pani Sołtys Sulnówka za udostępnienie Świetlicy. 

Podobne wpisy