powrót do strony głównej zobacz galerie skontaktuj się z nami

Relacja z X Memoriału "Fisza" Bartka Rybki

W niedzielę (28.06.2020r.) w OW Deczno odbył się X Memoriał "Fisza" Bartka Rybki. Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Świecia.

W turnieju wzięło udział 19 par (18 męskich, 1 mixt).Pogoda  dopisała, a zawodnicy zatroszczyli się o wielkie emocje, rywalizując w bardzo wyrównanych meczach.

Turniej został rozegrany w systemie brazylijskim, do dwóch przegranych meczów.

W pierwszym półfinale, wygrywając wszystkie swoje mecze zameldowała się para Mikołaj Głowacki/ Marcin Krawiecki (Osięciny/Rogóżno). Ich rywalami, przebijającymi się przez dodatkowe mecze z rund przegranych, byli Tomasz Wołoszuk/Kacper Bobrowski (Osie/Bydgoszcz). Tomasz i Kacper nie sprostali wyzwaniu, i ostatecznie ulegli jednym z faworytów turnieju.

W drugim półfinale, analogicznie do pierwszego, zwyciężył duet kroczący do tej pory, od zwycięstwa do zwycięstwa Adam Lorenc/Podborączyński Mateusz (Żary, Kędzierzyn Koźle), który pokonał parę Michał Głowacki/Wiktor Mielczarek (Osięciny/Olsztyn).

Mecz o III miejsce, zakończył sie wynikiem 2:1 dla pary Wołoszuk/Bobrowski.

Finał okazła się bratobójczym bojem braci Głowackich, w którym zwycięstwo odniosła para Głowacki/Krawiecki, wygrywając 2:1.

Najlepsze drużyny otrzymały nagrody finansowe, rzeczowe oraz pamiątkowe puchary i dyplomy.

Znalazła sie również nagroda dla Najmłodszego Zawodnika, którym okazał się Mateusz Piotrowski ze Świecia.

Fotorelacja z turnieju dostępna na stronie: Galeria zdjęć