Finał Programu POLUBIĆ SPORT klas III

Finał Programu POLUBIĆ SPORT klas III

W środę 22.06.2022r. na stadionie K.S. WDA Świecie odbył się Finał Programu "POLUBIĆ SPORT" klas III.

Uczniowi, którzy wzięli udział w zawodach pierszy raz wystartowali w finale, ponieważ pandemia uniemożliwiła zorganizowanie Finału dla klas I i II.

W zawodach wzięło udział 15 klas z 9 szkół z Gminy Świecie. 

Trzecioklasiści próbowali swoich sił w trójboju lekkoatletycznym: bieg na 60 m, skok w dal oraz rzut piłką palantową.

W związku z dużą ilością dzieci zawody odbyły się na dwóch bieżniach, dwóch rzutniach oraz dwóch skoczniach. 

Przypomnijmy, że sam finał jest zwieńczeniem zajęć dodatkowych lekcji w-f, które odbywają się we wszystkich Szkołach w Gminie Świecie. Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela w-f we współpracy z nauczycielem nauczania zintegrowanego.  

Po zakończonej części sportowej uczniowie ze swoimi opiekunami udali się do kina na bajkę, po czym na scenia kina odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla zwycięzców, czyli dla wszystkich uczniów. Ponieważ w tym dniu nie był najważniejszy osiągnięty wynik a przygotowanie dzieci do uczestnictwa w kulturze fizycznej oraz umijętność odbioru widowiska sportowego, czyli tzw. kibicowania.

Wszyscy, którzy wzięli udział otrzymali pamiątkowe medale oraz czekolady. 
Klasy, które uplasowały się na podium otrzymały pamiątkowe statuetki dla Szkoły, natomiast klasa ktora najlepiej kibicowała oraz miała 100% frekwencje drobne upominki rzeczowe. 

Tytuł najbardziej usportowionej klasy trafił w ręce klasy III A ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Świeciu.
Miejsce drugie zajęła klasa III ze Szkoły Podstawowej w Czaplach.
Miejsce trzecie zajęła klasa III C ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu.

Tytuł najlepiej kibicującej klasy otrzymała klasa III z Wiąga. 

Została również wręczona dodatkowa nagroda za 100% frekwencję podczas Finału dla Szkoły Podstawowej z Terespola. 


Nagrody wręczali: Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jerzy Wójcik, Prezez Miejsko-Gminnego Szkolnego Związku Sportowego Pan Jarosław Czapiewski oraz Zastępca Dyrektora do spraw sportu i rekreacji Pani Anna Herman.